Súd poslal za mreže troch členov teroristickej bunky za útoky v Barcelone a Cambrils spred štyroch rokov

27. mája 2021 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.5.2021 (Webnoviny.sk) – Španielsky súd vo štvrtok poslal do väzenia troch žijúcich členov islamistickej extrémistickej bunky, ktorá v roku 2017 pri teroristických útokoch v Barcelone a Cambrils zabila 16 ľudí a ďalších 140 zranila.

Trojica bola obvinená z vytvorenia časti bunky a pomáhania jej, nie však z priameho vykonania útokov. Proti verdiktu sa možno odvolať.

Sedieť budú možno 20 rokov

Dvadsaťštyriročného Španiela Mohameda Houliho Chemlala, ktorý pred útokmi prežil explóziu, a 32-ročného Drissa Oukabira pôvodom z Maroka, ktorý sa podieľal na príprave útokov, uznal panel sudcov vinnými z členstva v teroristickej organizácii, výroby výbušnín a v 29 bodoch obžaloby aj masovej deštrukcie s teroristickým úmyslom.

Prvý dostal trest odňatia slobody na 53 a pol roka, druhý na 46 rokov. Verdikt však očakáva, že si za mrežami odsedia maximálne 20 rokov.

Dvadsaťosemročného Saida Ben Iazzu, narodeného v Maroku, súd uznal vinným z pomoci skupine pri kúpe materiálov na výbušniny. Muž dostal osemročný trest za spoluprácu s teroristickou organizáciou.

Dodávka vrazila do ľudí

Sedemnásteho augusta 2017 vrazil muž v dodávke do ľudí na barcelonskej promenáde Las Ramblas, pričom niekoľkých zabil a mnohých zranil. Viacero členov bunky neskôr vykonalo podobný útok v rezorte Cambrils.

Útočníci mali so sebou nože a mali oblečené falošné výbušné opasky. K útokom sa prihlásila extrémistická skupina Islamský štát.

Zo spomenutej bunky dvaja členovia zomreli pri výbuchu v dome, kde pred útokmi pripravovali výbušniny. Šiestich zastrelila polícia po spomenutých incidentoch s dodávkami v Barcelone a Cambrils.

Viac k témam: teroristický útok, teroristický útok v Barcelone
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd poslal za mreže troch členov teroristickej bunky za útoky v Barcelone a Cambrils spred štyroch rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!