Súd predĺžil Kičurovi väzbu do augusta, bývalý šéf hmotných rezerv podal sťažnosť

28. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2021 (Webnoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica v piatok predĺžil lehotu trvania väzby u obvineného bývalého šéfa Správy Štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR SR) Kajetána K. do 21.augusta.

Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že súd väzbu obvineného nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

„Rozhodnutie nie je právoplatné, nakoľko proti nemu podal obvinený sťažnosť. Sťažnosť proti dĺžke predĺženia väzby podal aj prokurátor,” doplnila Kudjáková s tým, že o sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom Rezervy vzniesla ešte 21. apríla 2020 voči bývalému šéfovi SŠHR SR obvinenia za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Neskôr bol obvinený aj v rámci prípadu Rezerva II.

Viac k témam: súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd predĺžil Kičurovi väzbu do augusta, bývalý šéf hmotných rezerv podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!