Súd v kauze vraždy Kuciaka (23. deň): Záverečné reči prednesú obžalovaní a ich právnici

31. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

31.7.2020 (Webnoviny.sk) – V kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka v piatok od 9:00 pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pokračujú záverečné reči procesných strán. V piatok sú s prednesom na rade obžalovaní a ich právni zástupcovia.

Súd na pojednávaní 23. júla rozhodol o ukončení dokazovania, pričom následne predniesli svoje záverečné reči prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry a právni zástupcovia rodín Kuciaka a jeho zavraždenej snúbenice Martiny Kušnírovej.

Prokurátor Vladimír Turan v rámci svojej reči navrhol obžalovaným Marianovi Kočnerovi, Alene Zsuzsovej a Tomášovi Szabóvi tresty zhodne po 25 rokov väzenia. Zároveň pripomenul, že zavraždený Kuciak sa začal začiatkom roka 2017 dôslednejšie venovať aktivitám Kočnera. „Neboli to len články v zmysle ‚jedna pani povedala’. Išlo o seriózne analýzy,“ uviedol.

Viac k téme: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka

Zároveň pripomenul, že Kuciak bol pred zavraždením na popud Kočnera lustrovaný a sledovaný. Právni zástupcovia poškodených, Daniel Lipšic a Roman Kvasnica, vo svojich prejavoch skonštatovali, že vykonané dokazovanie preukázalo vinu obžalovaných.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Súd v kauze vraždy novinára Kuciaka (fotografie)

Kauza vraždy novinára Jána Kuciaka

Obžalovanými v kauze vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a v prípade ďalších skutkov sú podnikateľ Marian K., jeho známa Alena Zs. a bývalý policajt Tomáš Sz. Všetci traja svoju vinu popierajú. Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav M., ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú a v roku 2016 aj podnikateľa Petra Molnára.

Tento obžalovaný bol 6. apríla 2020 neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia. Prokurátor sa voči verdiktu odvolal, keďže pre Miroslava M. žiadal 25-ročný trest. V tejto veci teda bude rozhodovať ešte Najvyšší súd SR.

Účasť na vražde novinára priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v kauze vraždy Kuciaka (23. deň): Záverečné reči prednesú obžalovaní a ich právnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!