Sudca Miľan odmietal pojednávať s respirátorom, predseda Súdnej rady mu dočasne pozastavil funkciu

1. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák navrhol dočasné pozastavenie výkonu funkcie u sudcu Okresného súdu Zvolen Dalibora Miľana. Sudca sa dlhodobo, najmenej od 1. januára 2021, odmieta podrobiť protiepidemickým opatreniam proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Nerešpektoval príkazy

Návrh mu bol 31. mája doručený elektronickou poštou a členovia súdnej rady o ňom budú rozhodovať na zasadnutí 18. júna 2021. Sudca je na toto zasadnutie riadne pozvaný. Informovala o tom rada na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Sudca od marca 2021 do 31. mája 2021 viacnásobne odmietol pojednávať a rozhodovať vo veciach, v ktorých je zákonným sudcom, s použitím prostriedkov na prekrytie dýchacích ciest. Naposledy tak konal 31. mája 2021. Miľan nerešpektoval príkazy predsedníčky Okresného súdu Zvolen.

Môže byť ohrozená dôveryhodnosť

Napokon jej na pojednávaní uložil poriadkovú pokutu 300 eur za to, že ho žiadala, aby pojednával s prekrytými dýchacími cestami. V tomto konaní pokračoval napriek trom zákrokom polície v marci a v máji 2021, ktorým dokonca na pojednávaní konanom 31. mája 2021 uložil za výkon ich policajnej právomoci poriadkové pokuty vo výške 66 eur.

Návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcu je právne založený na tom, že existujú dôvodné pochybnosti o tom, že sudca spĺňa predpoklady sudcovskej spôsobilosti, ak tým môže byť vážne ohrozená dôveryhodnosť súdnictva alebo dobrá povesť súdnictva.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, pozastavenie výkonu funkcie, sudca
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudca Miľan odmietal pojednávať s respirátorom, predseda Súdnej rady mu dočasne pozastavil funkciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!