Sudca rozhodol o vzatí do väzby obvineného PM v kauze príjmania úplatku v štátnych lesoch

13. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

13.6.2020 (Webnoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu pracovisko Banská Bystrica rozhodol v sobotu o vzatí do väzby P.M., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Dôvodom väzby je obava z možného úteku a ovplyvňovania svedkov.

Rozhodnutie nie je právoplatné, pretože obvinený proti nemu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Agentúru SITA informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Ako v piatok informoval Policajný zbor SR na sociálnej sieti, obvinený si v septembri 2018 v mene štátneho podniku Lesy SR vyžiadal úplatok od konateľa prepravnej spoločnosti. „Malo ísť o verejné obstarávanie nadlimitnej zákazky dopravy dreva za takmer 10,9 milióna eur bez DPH. Úplatok mal žiadať za to, že víťazom verejného obstarávania bude práve jeho firma,“ uviedla polícia.

Viac k témam: korupcia, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudca rozhodol o vzatí do väzby obvineného PM v kauze príjmania úplatku v štátnych lesoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!