Sudca z akcie Búrka zostáva vo väzbe, najvyšší súd jeho žiadosť o prepustenie zamietol

14. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.7.2020 (Webnoviny.sk) – Sudca obvinený po policajnej akcii Búrka, Richard M., ostáva vo väzbe. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát NS SR pod vedením predsedu senátu Juraja Klimenta na utorkovom neverejnom zasadnutí o sťažnosti prokurátorky Úradu špeciálnej prokuratúry rozhodol tak, že napadnuté uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 16. júna v celom rozsahu zrušil a žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu zamietol.

„Ponuku dôveryhodnej osoby JUDr. Petra Š., sudcu Krajského súdu v Bratislave neprijal, väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil a ponuku peňažnej záruky JUDr. Danice M. neprijal. Z uvedeného teda plynie, že senát 5T ponechal obvineného Richarda M. vo väzbe z dôvodov takzvanej kolúznej a pokračovacej väzby,“ uviedla Važanová.

Národná kriminálna agentúra zasahovala v marci tohto roku počas akcie s názvom „Búrka“ proti sudcom podozrivým z korupcie. Celkovo ich bolo zadržaných 13, niektorí z nich sú stíhaní na slobode, iní väzobne.

Viac k témam: akcia Búrka
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudca z akcie Búrka zostáva vo väzbe, najvyšší súd jeho žiadosť o prepustenie zamietol © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!