Švajčiarsko zatiahlo ručnú brzdu a na mesiac zatvorí reštaurácie, bary aj športové zariadenia

18. decembra 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.12.2020 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska vláda v piatok oznámila, že v rámci nového úsilia o zastavenie pokračujúceho rastu počtu prípadov koronavírusu prikázala zatvorenie reštaurácií, barov, kultúrnych a športových zariadení.

Tieto opatrenia prichádzajú necelý týždeň po tom, ako úrady vo veľkej časti západného Švajčiarska povolili opätovné otvorenie stravovacích zariadení a barov.

Reštrikcie, ktoré nadobudnú účinnosť v utorok a potrvajú do 22. januára, sú nevyhnutné, pretože “nemocnice a zdravotníci sú pod extrémnym tlakom už týždne a obdobie sviatkov zvyšuje riziko ešte rýchlejšieho pribúdania prípadov nákazy,” uviedla vláda vo vyhlásení.

“Situácia je naďalej kritická. Z toho dôvodu sa rozhodlo o prísnejších opatreniach,” povedala na tlačovej konferencii švajčiarska prezidentka Simonetta Sommarugová.

Sedemdňový priemerný počet nových prípadov koronavírusu vo Švajčiarsku za ostatné dva týždne stúpol zo zhruba 43 na 100-tisíc obyvateľov na tesne nad 50 na 100-tisíc obyvateľov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko zatiahlo ručnú brzdu a na mesiac zatvorí reštaurácie, bary aj športové zariadenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!