Taliansky handbiker Zanardi mal zrážku s kamiónom, po trojhodinovej operácii hlavy je jeho stav vážny

20. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.6.2020 (Webnoviny.sk) – Talian Alex Zanardi, ktorý počas motoristickej kariéry prišiel o obidve dolné končatiny, musí čeliť ďalšej rane osudu. V piatkových pretekoch handbikerov v toskánskom meste Pienza utrpel vážne zranenie, po ktorom ho museli vrtuľníkom transportovať do nemocnice v Siene.

Zanardi následne postúpil trojhodinovú operáciu hlavy, po nej ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Zanardiho stav je veľmi vážny

Podľa vyhlásenia zdravotníckeho zariadenia Santa Maria alle Scotte stav 53-ročného rodáka z Bologne je naďalej veľmi vážny.

Aspoň na diaľku mu adresoval podporu aj taliansky premiér Giuseppe Conte, keď na twitteri napísal: “Nikdy si sa nevzdal a svojou mimoriadnou silou si prekonal tisíce problémov. Forza Alex Zanardi. Nevzdávaj sa. Celé Taliansko je s tebou.”

Na vine zrejme nebol šofér kamióna

Podľa polície v Montepulciane mal Zanardi zrážku s väčším nákladným vozidlom. Miestna televízia krátko po nehode nasnímala Zanardiho handbike ležiaci na okraji cesty, pričom mu chýbali dve z troch kolies. Pred ním bol veľký kamión ťahajúci náves.

“Havária sa udiala pri miernom zjazde z kopca. Alex sa trošku natočil do vedľajšieho jazdného pruhu práve vo chvíli, ked tadiaľ prechádzal kamión. Chybu urobil Alex, nie šofér kamióna,” poznamenal tréner talianskeho národnému tímu handbikerov Mario Valentini.

Úspech na paralympijských hrách

Zanardi prišiel o obe nohy pred 19 rokmi na podujatí The American Memorial neďaleko nemeckého Klettwitzu. Počas zotavovania dokonca navrhol vlastnú protézu a často žartoval, že je vďaka nej konečne vyšší.

Neskôr presedlal na handbike a na paralympijských hrách v rokoch 2012 a 2016 získal dohromady štyri zlaté a dve strieborné medaily.

Viac k témam: nehoda, operácia, paralympijské hry
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansky handbiker Zanardi mal zrážku s kamiónom, po trojhodinovej operácii hlavy je jeho stav vážny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!