Tender na parkovací softvér v Bratislave prehodnotí externá komisia, mesto rieši aj kapacity

16. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

16.7.2020 (Webnoviny.sk) – Tender na nový parkovací softvér v hlavnom meste bude hodnotiť externá komisia. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Mesto pokračuje v procese obstarávania najdôležitejšej časti parkovacieho systému – softvérového jadra. Keďže chceme minimalizovať riziko dodania nekvalitnej služby alebo problémov pri rozbehu, rozhodli sme sa hodnotiť nielen cenu ako jediné kritérium výberu úspešnej ponuky, ale hodnotiť budeme aj jej kvalitu,” uviedla hovorkyňa a dodala, že mesto na tento účel vytvorilo hodnotiacu komisiu zloženú z odbornej verejnosti a zástupcov masmédií.

Mesto pôvodný termín nedodrží

Magistrát zároveň priznal, že pôvodný termín spustenia celomestskej parkovacej politiky zrejme nedodrží. “I keď termín spustenia ešte v tejto chvíli nepoznáme, začiatok roka 2021 sa dnes už javí ako nereálny,” doplnilo mesto.

Od začiatku roka sme absolvovali predbežné trhové konzultácie s 20 spoločnosťami, ktoré sa venujú takýmto alebo podobným službám, v druhej fáze sme dostali 10 rôznych ponúk v rámci určenia predpokladanej hodnoty zákazky,” uvádza mesto a dodáva, že v najbližších týždňoch čaká magistrát samotné vyhlásenie súťaže. “Paralelne pripravujeme ďalšie súťaže na súvisiace služby, ako sú projekty organizácie dopravy a dopravné prieskumy pre nové parkovacie zóny, platobná brána, mobilná aplikácia či parkomaty,” doplnilo mesto, podľa ktorého oneskorenie pôvodného termínu spustenia parkovacej politiky má okrem procesov verejného obstarávania na svedomí aj dopady koronakrízy a výpadky v rozpočte.

Budovanie parkovacích domov

Popri verejnom obstarávaní systému je podľa mesta dôležitou súčasťou prípravy spustenia celomestskej parkovacej politiky aj riešenie kapacít parkovania na sídliskách. “S mestskými časťami pripravujeme rozbeh budovania parkovacích domov na miestach s kritickou situáciou pre obyvateľov a na vstupoch do Bratislavy zase budovanie záchytných parkovísk,” uvádza mesto a dodáva, že s mestskými časťami spoločne pripravuje lokality, kde by sa mali spustiť prvé zóny a zároveň vyhodnocujú pilotnú prevádzku v územiach, kde už funguje.

“Aj na základe úspešnosti a skúseností dolaďujeme nastavenie ostrej prevádzky celomestskej parkovacej politiky v roku 2021,” uzavrel magistrát.

Celomestská parkovacia politika mala začať platiť v hlavnom meste pôvodne od začiatku budúceho roka. Vlastný pilotný parkovací systém zaviedla mestská časť Petržalka vlani v novembri a začiatkom tohto roka aj mestská časť Ružinov v lokalite 500 bytov. Nové Mesto spustí svoj pilotný systém rezidentského parkovania v lokalite Tehelné pole v októbri.

Viac k témam: parkovací systém, parkovanie, tender
Zdroj: Webnoviny.sk – Tender na parkovací softvér v Bratislave prehodnotí externá komisia, mesto rieši aj kapacity © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!