Tenisová jednotka Bartyová sa na grandslamovom turnaji US Open nepredstaví

30. júla 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

30.7.2020 (Webnoviny.sk) – Suverénna jednotka ženského svetového tenisového rebríčka WTA Austrálčanka Ashleigh Bartyová sa koncom leta nepredstaví na grandslamovom turnaji US Open v americkom New Yorku. Dvadsaťštyriročná víťazka minuloročného Roland Garros v Paríži sa rozhodla odhlásiť z podujatia, dôvodom sú jej obavy z pretrvávajúcej pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Prvý grandslamový turnaj po viacmesačnej pauze spôsobenej celosvetovou hrozbou ochorením COVID-19 sa v newyorskom areáli Flushing Meadows začne 31. augusta. “Stále existuje veľké riziko v súvislosti s ochorením COVID-19 a ja nie som ochotná vystaviť môj tím ani seba do tejto pozície,” prezradila Bartyová pre AP. Organizátorom turnaja tiež odkázala: “Už teraz sa teším na návrat do USA v roku 2021.”

Už skôr o pláne vynechať US Open informovala aj svetová dvojka Rumunka Simona Halepová či obhajkyňa singlového titulu spred roka Kanaďanka Bianca Andreescová. Bartyová sa ešte nerozhodla, či v závere septembra odcestuje do Paríža, kde by mala obhajovať singlový titul na “presunutom” Roland Garros.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, Roland Garros, US Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Tenisová jednotka Bartyová sa na grandslamovom turnaji US Open nepredstaví © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!