Termín na požiadanie o štátny príspevok na mzdy zamestnancov sa predĺžil, ale netýka sa to všetkých opatrení

5. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – O štátny príspevok na mzdy zamestnancov za apríl je možné požiadať až do 30. júna tohto roka. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) predlžuje zamestnávateľom termín na podanie žiadosti a výkazov v rámci projektu Prvá pomoc.

Vychádza tak v ústrety zamestnávateľom, ktorí o príspevky nestihli požiadať včas do konca mája. Agentúru SITA o tom vo štvrtok informoval rezort práce s tým, že predĺžený termín sa týka opatrení 1, 3A a 3B, pričom aprílové výkazy sú opäť dostupné na stránke www.pomahameludom.sk.

“Úrady práce už prijímajú aj žiadosti a výkazy za mesiac máj. Aj v tomto prípade predlžujeme zamestnávateľom termín o jeden mesiac. Májové žiadosti a výkazy v rámci opatrenia 1, 3A a 3B je teda potrebné zaslať najneskôr do 31. júla 2020,” informovala rezortná hovorkyňa Veronika Husárová. Posuny termínov sa netýkajú opatrení 2, 4 a 5, pretože tam nevzniká potreba spracovať mzdy zamestnancov za predchádzajúci mesiac.

Prvú pomoc zamestnancom, podnikateľom a živnostníkom pri znižovaní negatívnych dopadov vyplývajúcich z aktuálnych mimoriadnych opatrení schválila vláda SR 31. marca 2020. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR následne pripravilo projekt na podporu udržania zamestnanosti, aby podporilo zachovanie pracovných miest a podnikanie samostatne zárobkovo činných osôb v čase pandémie koronavírusu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančný príspevok, minister práce sociálnych vecí a rodiny SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Termín na požiadanie o štátny príspevok na mzdy zamestnancov sa predĺžil, ale netýka sa to všetkých opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!