TikTok má nový účet na Twitteri, chce bojovať proti nepravdivým informáciám o videoaplikácii

18. augusta 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.8.2020 (Webnoviny.sk) – Videoaplikácia TikTok má nový účet na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Zástupcovia spoločnosti uviedli, že sa tak rozhodli s cieľom v reálnom čase bojovať proti šíreniu nepravdivých informácií o TikToku.

Urobili sme ďalší krok v rámci budovania dôvery s našou TikTok komunitou a chceme zverejňovať fakty našimi slovami a slovami popredných odborníkov z oblasti kybernetickej bezpečnosti, médií a akademickej obce, pretože nepodporujeme šírenie nepravdivých informácií na našej platforme alebo o našej platforme,” vyjadrili sa predstavitelia videoaplikácie.

Americký prezident Donald Trump dal v piatok čínskej spoločnosti ByteDance 90 dní na to, aby sa zbavila všetkých aktív používaných na podporu TikToku v Spojených štátoch. Zbaviť by sa podľa neho mali aj všetkých dát získaných od amerických používateľov. Trump v nariadení uviedol, že sú “presvedčivé dôkazy“, ktoré ho “vedú k presvedčeniu, že by ByteDance mohol podniknúť kroky, ktoré ohrozia národnú bezpečnosť Spojených štátov“. O kúpe amerických operácií TikToku už rokuje spoločnosť Microsoft.

Trump si v piatok založil účet na konkurenčnej platforme Triller. Zverejnil tiež video, v ktorom sa označil za “profesionála v oblasti technológií“. Jeho prvý príspevok mal viac ako 10 miliónov pozretí. Triller má kancelárie v Los Angeles, San Franciscu, New Yorku, Orlande a Paríži.

Viac k témam: TikTok
Zdroj: Webnoviny.sk – TikTok má nový účet na Twitteri, chce bojovať proti nepravdivým informáciám o videoaplikácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!