Tínedžer, ktorý zhodil chlapca z galérie Tate Modern pôjde za mreže, za svoj skutok dostal 15 rokov

26. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.6.2020 (Webnoviny.sk) – Britský tínedžer, ktorý zhodil šesťročného chlapca z balkóna na desiatom poschodí londýnskeho múzea moderného umenia Tate Modern, pôjde na 15 rokov za mreže.

Osemnásťročný Jonty Bravery z Northoltu podľa prokuratúry útok plánoval a zameral sa na deti, ktoré najprv sledoval. Následne si vybral malého chlapca, ktorého prehodil cez zábradlie.

Chlapec ostal na vozíčku

Jeho obeť utrpela pri páde z 30-metrovej výšky zlomeniny chrbtice, rúk, nôh a krvácanie do mozgu a ostala s doživotnými následkami na vozíčku.

Sudkyňa Maura McGowanová uviedla, že Bravery mal v úmysle zabíjať a “takmer zabil šesťročného chlapca”. Chlapec z Francúzska, ktorý bol na návšteve múzea spolu s rodinou, dopadol na balkón na piatom poschodí.

Chcel dokázať, že má psychické problémy

Útok sa odohral vlani 4. augusta. Braveryho právna zástupkyňa Philippa McAtasneyová v čase spáchania skutku uviedla, že jej klient má poruchu autistického spektra, obsedantno-kompulzívnu poruchu a pravdepodobne aj poruchu osobnosti.

Bravery polícii povedal, že chlapca zhodil, aby ľuďom dokázal, že má psychické problémy.

Viac k témam: galéria Tate Modern, pokus o vraždu, tínedžer
Zdroj: Webnoviny.sk – Tínedžer, ktorý zhodil chlapca z galérie Tate Modern pôjde za mreže, za svoj skutok dostal 15 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!