Tipsport liga bude mať 12 účastníkov, je známy aj termín začiatku novej sezóny

2. júla 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

2.7.2020 (Webnoviny.sk) – Nasledujúca sezóna v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži by sa mala začať v piatok 2. októbra. Tento termín stanovilo vedenie Tipsport ligy a informovali o tom viaceré kluby na sociálnych sieťach. Definitíva by mala padnúť počas najbližšieho rokovanie klubov.

Základná časť s 50 kolami

Na základe zverejnených informácií vedenie súťaže ráta s dvanástimi účastníkmi, teda jedenástimi slovenskými klubmi zo sezóny 2019/2020 a maďarským tímom DVTK Jegésmedvék Budapešť. Už skôr bolo známe, že druhý maďarský celok MAC Budapešť minimálne jednu sezónu na Slovensku vynechá.

Aktuálny návrh ráta s 50 kolami základnej časti, po ktorých bude nasledovať nadstavba. Elitný poltucet v nej bude bojovať o čo najlepšiu pozíciu pred play-off, druhá polovica tímov o zostávajúce dve miestenky vo vyraďovacej časti.

Nová šúťaž Kaufland Cup

Po sezóne 2020/2021 ani jeden klub nevypadne do nižšej súťaže, zo SHL však bude mať práve postúpiť medzi elitu jej víťaz. Otázne je, ako to bude najmä v úvode sezóny s účasťou divákov na tribúnach.

Okrem Tipsport ligy by kluby mali odohrať aj novú súťaž, ktorou bude tzv. Kaufland Cup. Pohárová súťaž je určená pre jedenásť slovenských účastníkov najvyššej ligy a ďalších päť prvoligistov.

Ročník 2019/2020 zasiahla pandémia koronavírusu a súťaž počas nadstavby predčasne ukončili.

Viac k témam: Kaufland Cup, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Tipsport liga bude mať 12 účastníkov, je známy aj termín začiatku novej sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!