Topánky Michaela Jordana, v ktorých predviedol ničivý smeč, vydražili za rekordnú sumu

14. augusta 2020 Ostatné športy

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.8.2020 (Webnoviny.sk) – Najdrahšie športové topánky na svete kedysi patrili basketbalovej legende Michaelovi Jordanovi a nový majiteľ za ne v aukcii zaplatil 615-tisíc USD, čiže v prepočte približne 520-tisíc eur.

Rekordná suma je vysoká, ale organizátori aukčného domu Christie’s očakávali, že sa vyšplhá ešte vyššie – až do výšky 650 000 – 850 000 USD, čiže 549 000 – 718 000 eur.

Topánky s úlomkom skla

Šesťnásobný šampión NBA nosil predmetné tenisky v červeno-čierno-bielej farbe s názvom “Air Jordan High” v auguste v roku 1985 počas exhibičného zápasu v talianskom Terste.

Jordan v nich zasmečoval tak prudko, že zlomil zadnú dosku konštrukcie koša.

“Tie topánky sú originál, lebo majú v sebe aj úlomok skla, ktorý uviazol v ich podrážke,” informovala spolupracovníčka aukčného domu Christie’s Caitlin Donovanová, informuje o tom aj portál ORF.

Dokument videli milióny ľudí

Pôvodne najdrahšie športové topánky boli tiež majetkom Michaela Jordana. Vydražili sa v máji tohto roku sumou 560-tisíc USD, čiže 473-tisíc eur.

Popularita legendárneho krídelníka Chicaga Bulls sa tento rok ešte zvýšila po odvysielaní dokumentu “Posledný tanec”, ktorý bol návratom k úspešnej kariére dvojnásobného olympijského šampióna z Los Angeles 1984 a Barcelony 1992.

Na Netflixe si ho pozreli milióny ľudí a marketingová značka 57-ročného Jordana na istý čas výrazne vzrástla.

Viac k témam: aukcia, dražba, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Topánky Michaela Jordana, v ktorých predviedol ničivý smeč, vydražili za rekordnú sumu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!