Toshiba po 35 rokoch končí s predajom laptopov, spoločnosť Sharp získala podiel firmy

10. augusta 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.8.2020 (Webnoviny.sk) – Japonský konglomerát Toshiba predal svoje posledné podiely v spoločnosti Dynabook, ktorá vyrába osobné počítače. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že to znamená koniec jej prepojenia na výrobcu PC alebo laptopov.

Spoločnosť Sharp kúpila v roku 2018 za 36 miliónov dolárov 80 % podielov Toshiby v oblasti osobných počítačov a teraz získala aj zvyšok. Informovala podľa BBC Toshiba v oficiálnom vyhlásení.

Prvý laptop od Toshiby, T1100, uviedli na trh v roku 1985. Vážil štyri kilogramy a pracoval s 3,5-palcovými disketami. Najprv ho ponúkali len v Európe s cieľom predať za rok 10-tisíc kusov, cituje BBC webstránku Toshiba Science Museum.

V roku 2011 Toshiba predala viac ako 17 miliónov PC, no do roku 2017 toto číslo kleslo na 1,9 milióna. V roku 2016 firma prestala vyrábať laptopy pre bežných používateľov na európskom trhu a zamerala sa len na hardvér pre firmy.

Viac k témam: notebook, počítače
Zdroj: Webnoviny.sk – Toshiba po 35 rokoch končí s predajom laptopov, spoločnosť Sharp získala podiel firmy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!