Tréner Ramsay sa chce vrátiť na Slovensko a pomôcť reprezentácii, myslí na sľub o olympiáde

28. júla 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.7.2020 (Webnoviny.sk) – Craigovi Ramsaymu doma na Floride chýba hokej a tiež Slovensko. Nevylučuje, že sa na Slovensko v budúcnosti ešte vráti a nejakým spôsobom pomôže hokeju pod Tatrami. Zmluva 69-ročného trénerského barda, pôvodne uzatvorená do augustového kvalifikačného turnaja o postup na zimné olympijské hry do Pekingu 2022, je v súčasnosti zmrazená.

Záujem o služby Ramsayho pretrváva

Po dohode s členmi vedenia SZĽH sa Craig Ramsay vzdal platu v prospech akútnych potrieb slovenského hokeja v krízovom období. Medzitým Medzinárodná hokejová federácia preložila finálový turnaj olympijskej kvalifikácie na august 2021. Do konca platnosti súčasnej zmluvy už Ramsay slovenskú reprezentáciu nepovedie, ale záujem o jeho služby zo strany SZĽH naďalej pretrváva.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan pred časom naznačil, že s kanadským trénerom o potenciálom predĺžení spolupráce ešte nerokoval. Potvrdil však záujem o jeho služby.

Predpokladám, že s Mirom Šatanom ešte budeme diskutovať. Prisľúbil som, že Slovensku pomôžem prebojovať sa z kvalifikácie na zimné olympijské hry. Stále mám svoj sľub na mysli. Som otvorený rôznym návrhom na spoluprácu. Ochotne by som sa vrátil na Slovensko a bol možno asistent alebo pracoval ako pomocník. Keďže vždy som si užíval čas strávený na Slovensku, bol by som otvorený takejto diskusii,“ uviedol Craig Ramsay v exkluzívnom videu pre hockeyslovakia.sk z pohodlia svojho domova v Tampe. “Ak sa mám vrátiť ešte do diania a urobiť niečo v hokejovom svete, tak iba po návrate na Slovensko,“ dodal.

Chýba mu Slovensko

V závere februára, krátko po Kaufland Cupe v Poprade, odišiel Ramsay za rodinou do Spojených štátov amerických načerpať silu pred vrcholmi sezóny 2019/2020. Na Slovensko sa už nevrátil. Pandémia koronavírusu uväznila Craiga Ramsayho doma v Tampe a predbežne mu znemožnila dokončiť misiu, ktorú si predsavzal v pozícii hlavného trénera slovenskej reprezentácie.

Charizmatický kanadský kormidelník priznal, že hokej mu chýba rovnako ako čas strávený na Slovensku. “Som v kontakte s niekoľkými priateľmi i kolegami a tiež kamarátmi, ktorých som si na Slovensku našiel. Všetci títo ľudia mi chýbajú. Chýbajú mi tiež prechádzky, vyhliadky v Bratislave, možnosť cestovať po krajine, stretávanie sa s ľuďmi a objavovanie krásnych miest, ktoré máte. Videl som mnoho videí, ktoré ste mi poslali z vášho okolia, napríklad z Vysokých Tatier, čo je skvelé,” dodal Ramsay vo videu pre hockeyslovakia.sk.

Viac k témam: ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Ramsay sa chce vrátiť na Slovensko a pomôcť reprezentácii, myslí na sľub o olympiáde © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!