Tristoeurový 13. dôchodok dostane len zlomok penzistov. Patríte medzi nich?

5. augusta 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.8.2020 (Webnoviny.sk) – Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) by mal stiahnuť z legislatívneho procesu návrh zákona o trinástom dôchodku.

Novela zákona o sociálnom poistení

Na tlačovej besede ho k tomu vyzval nezaradený poslanec NR SR Erik Tomáš (vznikajúca strana Hlas-sociálna demokracia). Vláda by podľa neho mala ponechať v platnosti novelu zákona o sociálnom poistení, ktorou sa trinásta penzia na Slovensku zaviedla.

Návrhom zákona minister Krajniak podľa Tomáša trinásty dôchodok ruší a nahrádza ho sociálnou dávkou v sume 50 až 300 eur. “Maximálna úroveň tejto sociálnej dávky nedosahuje ani úroveň minimálneho dôchodku,” povedal Tomáš.

Tomáš označil návrh za nehanebný

Bývalý predstaviteľ strany Smer-SD poukázal na to, že 300-eurový trinásty dôchodok má dostať len približne 7-tisíc penzistov. “O žiadny trinásty dôchodok nejde,” zdôraznil Tomáš. Návrh rezortu práce a sociálnych vecí označil za nehanebný.

Ak minister Krajniak podľa Tomáša návrh zákona o trinástom dôchodku z legislatívneho procesu nestiahne, poslanci NR SR zoskupení okolo expremiéra Petra Pellegriniho zvážia kroky na vyvodenie politickej zodpovednosti. “Stále verím, že vláda naberie zdravý rozum a nebude brať dôchodcom to, čo sme im schválili,” dodal Tomáš.

Ako sa bude vyplácať trinásty dôchodok?

Výška dôchodku
13. dôchodok

214 eur
300 eur

300 eur
269 eur

400 eur
233 eur

500 eur
197 eur

1000 eur
50 eur

Viac k témam: dôchodcovia, dôchodky, minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, trinásty dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Tristoeurový 13. dôchodok dostane len zlomok penzistov. Patríte medzi nich? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!