Trnava za viac ako pol milióna eur uzatvorí ďalšiu časť skládky komunálneho odpadu

25. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

25.8.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Trnava zaplatí za rekultiváciu a uzavretie druhej časti svojej skládky komunálnych odpadov s rozlohou približne 1,5 hektára 525-tisíc eur. Vo verejnom obstarávaní získal vďaka najnižšej cene zákazku podnikateľ Marian Sahul z Nitry.

Práce potrvajú štyri mesiace, financované budú z účelovej finančnej rezervy, ktorú je prevádzkovateľ skládky počas jej životnosti povinný tvoriť.

Kapacita sa napĺňa

„Cieľom je zhotovenie uzatváracích a rekultivačných vrstiev telesa skládky spolu s ozelenením, odplynením telesa skládky a rozvodmi spätnej recirkulácie,“ píše sa v zadaní pre verejné obstarávanie.

O zákazku v predpokladanej hodnote 685-tisíc eur sa uchádzalo pôvodne päť stavebných firiem, jednu pre nejasnosti v ponuke vylúčili.

Trnava má od roku 1998 vlastnú skládku odpadov na Zavarskej ceste, ktorá však slúži aj pre desiatky okolitých obcí. Jej kapacita sa však postupne napĺňa, skládka má naplánovanú životnosť do roku 2026.

Skládku chcú rozšíriť

Radnica má ambíciu v susedstve terajšej skládky získať od Slovenského pozemkového fondu pozemky s rozlohou 28 hektárov, kde by bolo možné rozšíriť skládkovanie odpadov.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave však môže urobiť kroky aj smerom k modernejším spôsobom nakladania s odpadmi.

Rekultivácia prvej časti skládky odpadov pred šiestimi rokmi mala stáť pôvodne 503-tisíc eur, čo bola vysúťažená cena. Výsledná cena sa napokon cez dodatky k pôvodnej zmluve vyšplhala až na viac ako 700-tisíc eur.

Viac k témam: skládka odpadu, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava za viac ako pol milióna eur uzatvorí ďalšiu časť skládky komunálneho odpadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!