Trnavský kraj žiada od Čistého dňa vyše osemdesiattisíc eur za neoprávnené užívanie budovy

27. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.5.2021 (Webnoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj sa žalobou na neziskovú organizáciu Čistý deň domáha vydania bezdôvodného obohatenia vo výške viac ako 83-tisíc eur. Čistý deň má túto čiastku zaplatiť za neoprávnené užívanie budovy v Galante – Hodoch.

Súd podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča v tejto veci vydal platobný rozkaz v stredu 26. mája. Paralelne prebieha súdny spor o vrátenie budovy, v ktorej chce samosprávny kraj poskytovať sociálne služby.

Čistý deň prišiel o akreditáciu

Trnavská župa a nezisková organizácia Čistý deň sa na výpožičke budovy dohodli ešte v roku 2005. Kraj sa zaviazal po pätnástich rokoch užívania predať ju neziskovke za jednu korunu, čo malo nastať v roku 2020.

Výpožičku bolo možné zrušiť, ak vypožičiavateľ prestane plniť dohodnutý účel, čo sa podľa župy aj stalo, keď neziskovka prišla o akreditáciu na svoje služby.

Samosprávny kraj podal ešte 20. novembra 2018 žalobu o vypratanie nehnuteľnosti, pretože Čistý deň ju odmietol vrátiť.

Ukončili prenájom aj výpožičku

Organizácia Čistý deň pôvodne využívala dva objekty v Galante, ktoré sú majetkom Trnavského samosprávneho kraja.

Krajskí poslanci v júni 2018 rozhodli o ukončení prenájmu jednej budovy a ukončení výpožičky druhej budovy. Budovu z prenájmu neziskovka vrátila, vypožičanú nie.

„Už takmer tri roky sa domáhame vrátenia druhej našej budovy od Čistého dňa súdnou cestou. Tak ako v prípade vrátenej prvej budovy, chceme sa aj v tejto starať o obyvateľov, ktorí to potrebujú. Keďže nám ju doteraz organizácia nevrátila, rozhodli sme sa ju zažalovať o viac ako 83-tisíc eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Viac k témam: žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavský kraj žiada od Čistého dňa vyše osemdesiattisíc eur za neoprávnené užívanie budovy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!