Trojica spájaná s takáčovcami zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jej sťažnosť

4. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.6.2020 (Webnoviny.sk) – Senát Najvyššieho súdu (NS) SR vo štvrtok na neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné sťažnosti obvinených Juraja A., Petra K. a Nikolu P. proti vzatiu do väzby. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Násilná trestná činnosť

O vzatí do väzby obvinených, spájaných so skupinou takáčovcov, rozhodol Špecializovaný trestný súd v polovici mája.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vykonali v máji policajnú akciu voči členom zločineckej skupiny takáčovci, ktorí sa dopúšťali násilnej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ následne vzniesol pre trestnú činnosť obvinenie voči ôsmim osobám.

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne.

Najsilnejšia skupina operujúca v Bratislave

Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Popri skupinách sýkorovcov, piťovcov a svobodovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu skupinu operujúcu v hlavnom meste.

Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, po zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír K., prezývaný Kudla.

Ten je v súčasnosti vo väzbe pre podozrenie, že si objednal vraždu podnikateľa z Prievidze. Kudla skončil za mrežami vo februári 2017, neskôr ho však sudca prepustil na slobodu na kauciu stotisíc eur.

Viac k témam: takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Trojica spájaná s takáčovcami zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jej sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!