Trump má na krku žalobu za porušenie autorských práv, v kampaniach používal hity Neila Younga

5. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.8.2020 (Webnoviny.sk) – Kanadsko-americký hudobník a spevák Neil Young zažaloval prezidenta USA Donalda Trumpa za porušenie autorských práv v súvislosti s použitím jeho skladieb v politickej kampani.

Zástupcovia 74-ročného rodáka z Toronta podali žalobu na federálnom súde na Manhattane a žiadajú za každé porušenie 150-tisíc dolárov (v prepočte približne 127-tisíc eur).

Hity hrali počas Trumpových kampaní

Legendárny interpret sa sťažuje na opakované použitie jeho skladieb Rockin’ in the Free World a Devil’s Sidewalk. Trump pustil piesne niekoľkokrát počas svojej kampane a politických stretnutí.

Young vyhlásil, že nemôže dovoliť, aby jeho tvorbu “použili v rámci rozdeľujúcej, neamerickej kampane plnej ignorancie a nenávisti”.

Muzikant sa sťažoval na použitie hitu Rockin’ in the Free World v Trumpovej kampani aj v júni 2015.

Žiadnu licenciu nedostali

V žalobe uviedli, že zástupcovia kampane tvrdili, že získali povolenie na použitie piesní, čím potvrdili, že vedeli o tom, že potrebujú mať licenciu, ktorú však nedostali.

Na nezákonné použitie piesní v prezidentovej kampani sa sťažovali aj iní umelci, ako napríklad The Rolling Stones, a to za skladbu You Can’t Always Get What You Want, či rodina zosnulého Toma Pettyho pre pieseň I Won’t Back Down.

Viac k témam: autorské právo, prezidentská kampaň, The Rolling Stones, volebná kampaň, žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump má na krku žalobu za porušenie autorských práv, v kampaniach používal hity Neila Younga © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!