Trump mal mať informácie o ruských odmenách militantom, no nekonal. Tvrdia to americké médiá

30. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

30.6.2020 (Webnoviny.sk) – Biely dom je pod tlakom, aby vysvetlil, koľko informácií mala administratíva o obvineniach, že Rusko ponúkalo militantom napojeným na Taliban odmeny za zabíjanie amerických vojakov v Afganistane.

Oficiálni predstavitelia trvajú na tom, že prezidenta Donalda Trumpa o údajnej dohode z roku 2019 “osobne” neinformovali, no podľa najnovších správ amerických médií, dostal prezident koncom februára informácie v písomnej forme.

Existujú preto obavy, že Trump mal prístup k informáciám o tom, že americkým silám hrozí nebezpečenstvo, ale nekonal.

V nevhodnom čase

Obvinenia údajne vyšli na povrch v čase, keď sa Spojené štáty pokúšali rokovať o mierovej dohode s Talibanom o ukončení 19-ročnej vojny v Afganistane a Trump sa zároveň snažil zlepšiť vzťahy s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Noviny The New York Times, Washington Post a Wall Street Journal predtým citovali amerických predstaviteľov, podľa ktorých jednotka ruskej vojenskej spravodajskej služby spájaná s pokusmi o vraždy v Európe minulý rok militantom ponúkla odmeny.

Podozrivé úmrtia

V roku 2019 prišlo v Afganistane o život 20 amerických vojakov, no podľa New York Times nie je jasné, ktoré úmrtia sú podozrivé.

Rusko obvinenia odmietlo a Taliban sa vyjadril, že nemal žiadnu dohodu s ruskou tajnou službou.

Viac k témam: americkí vojaci, odmeny
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump mal mať informácie o ruských odmenách militantom, no nekonal. Tvrdia to americké médiá © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!