Twitter zablokoval video prezidenta Trumpa, na ktorom zneužil smrť Georgea Floyda

5. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Twitter zablokoval na svojej platforme video kampane amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktoré malo slúžiť ako pocta Georgeovi Floydovi, ktorý zomrel pri zásahu minneapoliských policajtov.

Podľa spoločnosti ním porušila autorské práva. Twitter vo vyhlásení uviedol, že konal po sťažnosti vlastníka autorských práv, kto sa však sťažoval, neuviedol.

Video je montážou fotografií

Takmer štvorminútové video je montážou fotografií Floyda, snímok a videí z pokojných pochodov a záberov policajtov objímajúcich demonštrantov, ktoré za zvukov klavírnej hudby a Trumpovho rečnenia dopĺňajú scény horiacich budov a vandalizmu.

Video je stále dostupné na Trumpovom kanáli na službe YouTube. Najnovší krok Twitteru prispieva k napätému vzťahu medzi platformou a americkým prezidentom, ktorý patrí medzi jeho najsledovanejších používateľov.

Dva tweety s varovaním

Minulý týždeň sociálna sieť označila dvojicu jeho tweetov o korešpondenčnom hlasovaní značkou s varovaním o ich pravdivosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty v USA po smrti Georga Floyda (fotografie)

Neskôr skryla ďalší jeho príspevok za porušenie pravidiel týkajúcich sa vychvaľovania násilia, keď v súvislosti s protestmi v Minneapolise napísal “keď začne rabovanie, začne streľba” (when the looting starts, the shooting starts, pozn. red), čo má navyše aj negatívny historický kontext.

Trump po tomto pohrozil sociálnym médiám odvetnými opatreniami.

Viac k témam: americký prezident, sociálne siete, Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Twitter zablokoval video prezidenta Trumpa, na ktorom zneužil smrť Georgea Floyda © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!