Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili hoax o blackoute vo Washingtone zariadenom vládou

2. júna 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

2.6.2020 (Webnoviny.sk) – Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili tvrdenia o “blackoute” vo Washingtone, ku ktorému však nikdy nedošlo. V súvislosti so súčasnými rozsiahlymi občianskymi nepokojmi v USA sa objavili tisícky tweetov s hashtagom #DCBlackout, podľa ktorých vláda zablokovala komunikácie v hlavnom meste, aby ochromila protesty.

Pre tieto tvrdenia však neexistujú žiadne dôkazy. Twitter tiež uviedol, ze zrušil účet, ktorý sa vydával za protestnú skupinu a podnecoval k násiliu.

Tvrdenia o odstavení internetovej a telefonickej komunikácie s hashtagom #DCBlackout kolovali na Twitteri v pondelok v noci, pričom ich retweetovali milióny používateľov. Avšak reportéri pokrývajúci udalosti nezaznamenali žiadne takéto problémy.

Hovorca Twitteru v tejto súvislosti uviedol, že sociálna sieť “zrušila stovky spamovacích účtov”, ktoré používali #DCBlackout, pričom to zdôvodnil politikou spoločnosti zameranou proti manipuláciám a spamom.

Viac k témam: blackout, hoax
Zdroj: Webnoviny.sk – Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili hoax o blackoute vo Washingtone zariadenom vládou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!