Twitter zrušil účet komentátorky Katie Hopkins, porušila pravidlá o nenávistnom správaní

20. júna 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.6.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter natrvalo zrušila účet kontroverznej britskej pravicovej komentátorky Katie Hopkins za to, že porušila pravidlá o nenávistnom správaní sa. Ktoré tweety viedli k tomuto kroku, však nešpecifikovala.

Účet zablokovali už aj predtým

“Udržať Twitter bezpečný je pre nás najväčšou prioritou – urážky a nenávistné správanie sa nemá v našich službách miesto a budeme naďalej konať, keď dôjde k porušeniu našich pravidiel,” uviedli zástupcovia siete.

Pravidlá Twitteru o nenávistnom správaní sa zakazujú propagáciu násilia alebo priamych písomných útokov a hrozieb voči iným ľuďom na základe širokého spektra osobných charakteristík, ako sú rasa, pohlavie alebo sexuálna orientácia.

Hopkins, ktorej Twitter už v januári na týždeň zablokoval účet, je známa pre svoje vystúpenia v médiách a kontroverzné krajne pravicové názory.

Utečencov prirovnala k švábom

V roku 2015 napríklad v článku pre britský denník The Sun prirovnala utečencov ku švábom.

V roku 2017 ju zas vyhodili z rozhlasovej relácie po tom, čo po teroristickom útoku v Manchestri vyzvala na “konečné riešenie” pre moslimov v Spojenom kráľovstve.

Na Twitteri mala Hopkins viac ako milión sledovateľov a viackrát jej príspevky zdieľal aj americký prezident Donald Trump.

Viac k témam: šírenie nenávisti, sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk – Twitter zrušil účet komentátorky Katie Hopkins, porušila pravidlá o nenávistnom správaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!