Ukrajinským mužom v odvodovom veku žijúcim v zahraničí pozastavili konzulárne služby, potvrdil Kuleba

23. apríla 2024 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.4.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba potvrdil správy o pozastavení konzulárnych služieb ukrajinským mužom v odvodovom veku, ktorí majú pobyt v zahraničí.

Šéf ukrajinskej diplomacie na mikroblogovacej sieti X uviedol, že ochrana práv a záujmov ukrajinských občanov v zahraničí bola a zostáva prioritou ministerstva zahraničných vecí.

Za súčasných okolností je však podľa neho hlavnou prioritou boj o prežitie Ukrajiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako to vyzerá teraz: muž v odvodovom veku odišiel do zahraničia, ukázal svojmu štátu, že mu nezáleží na jeho prežití, a potom príde a chce od tohto štátu služby. Takto to nefunguje. Naša krajina je vo vojne,“ vyhlásil Kuleba.

Dodal, že ukrajinské ministerstvo zahraničia čoskoro poskytne spresnenie postupu pri získavaní konzulárnych služieb pre mužov v odvodovom veku na diplomatických misiách v zahraničí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: ukrajinský minister zahraničných vecí, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinským mužom v odvodovom veku žijúcim v zahraničí pozastavili konzulárne služby, potvrdil Kuleba © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!