Útočníka vo Vrútkach už v minulosti polícia obvinila, nebezpečné vyhrážanie považoval za srandu

12. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

12.6.2020 (Webnoviny.sk) – Martinčan, ktorého po útoku vo štvrtok 11. júna na škole vo Vrútkach zastrelila polícia, bol v minulosti obvinený pre trestný čin nebezpečného vyhrážania. Ako ďalej na sociálnej sieti uvádza Policajný zbor SR, dôvodom bolo, že sa v decembri 2019 nožom vyhrážal vlakvedúcej a výpravcovi.

„Deň po vyhrážkach polícia ukončila skrátené vyšetrovanie v super rýchlom konaní návrhom na podanie obžaloby. Muž na výsluchu pôsobil ticho, vyrovnane, uvoľnene, svoje konanie považoval za srandu, nevykazoval znaky agresívneho správania, policajnej hliadke sa dobrovoľne vzdal, pri výsluchu spolupracoval, občas sa pousmial,” uvádza polícia s tým, že muž bol v minulosti tiež pokutovaný sumou 10 eur za fajčenie v priestoroch vlakovej stanice.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Útok na základnej škole vo Vrútkach (fotografie)

Zároveň vyvracia informáciu zdieľanú na sociálnych sieťach, že 22-ročný muž bol rómskej národnosti. „Uvedené informácie sme zverejnili nad rámec našich povinností a zvyklostí, avšak toto zverejnenie považujeme za verejný záujem, keďže sú masovo šírené dezinformácie, ktorých jediným cieľom je vyvolanie nenávisti, čo by mohlo mať za následok agresívne fyzické útoky voči istej skupine osôb, čo mu chceme takýmto proaktívnym prístupom eliminovať,” zdôrazňuje v tejto súvislosti polícia.

Viac k témam: Útok na základnej škole vo Vrútkach
Zdroj: Webnoviny.sk – Útočníka vo Vrútkach už v minulosti polícia obvinila, nebezpečné vyhrážanie považoval za srandu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!