Útok na škole vo Vrútkach neprežila jedna osoba a zranené sú aj deti, policajti páchateľa zastrelili (video+foto)

11. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.6.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 11. júna 13:40

V spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach útočil mladý muž s nožom. Ako informovala polícia na sociálnej sieti Facebook napadol pracovníkov školy aj žiakov.

„Po útoku zahynula jedna dospelá osoba,“ povedal pre agentúru SITA hovorca prezídia Policajného zboru Michal Slivka. “Ďalšie osoby zranil a sú na ošetrení v martinskej nemocnici. Ide o dve deti a dve dospelé osoby,” priblížila polícia. Útočníkom bol 22-ročný Martinčan, ktorý sa po čine pokúsil o útek a policajti ho zastrelili. 

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Polícia dodala, že situáciu má pod kontrolou. Na miesto vyslali aj posttraumatický tím a prišiel aj policajný prezident Milan Lučanský, ktorý uviedol, že uvedeného skutku sa dopustil žiak, ktorý školu v minulosti navštevoval.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Útok na základnej škole vo Vrútkach (fotografie)

Po rozbití sklenenej výplne na dverách a vniknutí do školy zranil nožom školníka a smrteľne aj zástupcu riaditeľa školy, ktorí ho chceli zastaviť “Následne na to vbehol do najbližšej triedy, kde podľa prvotných informácií ťažko zranil učiteľku a viacerými bodnými ranami aj dve deti,” povedal Lučanský s tým, že mladík sa potom pokúsil o útek.

“Hliadka, ktorá bola v blízkosti vykonala služobný zákrok a začala páchateľa prenasledovať s tým, že ho chceli zadržať,” uviedol Lučanský. Páchateľ sa však podľa neho aktívne bránil nožom a policajti tak museli použiť zbraň a usmrtili ho. “Na mieste zasahovalo viacero policajných zložiek z krajského riaditeľstva, príslušníci NAKA a aj posttraumatický tím, ktorý podal psychologickú pomoc žiakom aj rodičom poškodených detí,” doplnil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: útok, Útok na základnej škole vo Vrútkach, základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk – Útok na škole vo Vrútkach neprežila jedna osoba a zranené sú aj deti, policajti páchateľa zastrelili (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!