V Belgicku definitívne ukončili futbalovú sezónu, pokúsia sa dohrať aspoň pohár

16. mája 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

16.5.2020 (Webnoviny.sk) – Viac ako mesiac trvalo v Belgicku definitívne potvrdenie o predčasnom ukončení futbalovej sezóny 2019/2020. Správna rada miestnej najvyššej futbalovej súťaže síce už v úvode apríla rozhodla o tom, že Jupiler League už nebude pokračovať, no až v polovici mája to potvrdilo aj valné zhromaždenie ligy.

Definitívne je aj to, že majstrovský titul získal klub FC Bruggy a poradie v tabuľke prerušenej súťaže je považované za konečné. Verdikt ohľadom ukončenia sezóny v Belgicku bol už len otázkou času, keďže premiérka tejto krajiny Sophie Wilmesová v prvej polovici mája informovala o tom, že až do konca júla sú zakázané všetky športové podujatia. Dôvodom všetkého je pandémie koronavírusu, ktorá v polovici marca stopla takmer celý športový svet.

Viac o téme: Koronavírus

Tím FC Bruggy by mal v nasledujúcej sezóne zastupovať Belgicko v Lige majstrov, miestenku v skupinovej časti si prostredníctvom kvalifikácie môže vybojovať aj druhý Gent. Ďalšie tri miesta má Belgicko pre Európsku ligu. Klub Waasland-Beveren z dna tabuľky zostúpil o jednu ligovú úroveň nižšie.

Belgičania tiež potvrdili, že sa pokúsia dohrať aspoň národný pohár, do jeho finále sa prebojovali FC Bruggy a Antverpy. Tento súboj by sa mohol konať v úvode augusta, tesne pred štartom nového súťažného ročníka Jupiler League.

Viac k témam: COVID-19, Jupiler League, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V Belgicku definitívne ukončili futbalovú sezónu, pokúsia sa dohrať aspoň pohár © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!