V Bratislave pristálo lietadlo s repatriantami z Tunisu, Slovensko pomohlo aj ďalším krajinám EÚ

15. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.5.2020 (Webnoviny.sk) – Na Slovensko boli repatriovaní občania z Tunisu. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí (MZV). Repatriácia z Tunisu bola spolufinancovaná zo spoločných európskych zdrojov.

Z Tunisu bolo na Slovensko repatriovaných celkovo päť slovenských občanov a 11 občanov a rezidentov členských štátov Európskej únie (EÚ), pričom do svojej domoviny sa zároveň vrátili traja Tunisania.

Viac o téme: Koronavírus

„Náročné prípravy repatriácie občanov Slovenskej republiky a členských štátov Európskej únie z Tunisu vyvrcholili včera, 14. mája 2020, príletom lietadla leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR na letisko v Bratislave,“ informuje MZV s tým, že túto repatriáciu plánovali dlhodobo so slovenským veľvyslanectvom v Káhire a delegáciou EÚ v Tunise.

Repatriácia z Tunisu bola spolufinancovaná z európskych zdrojov za použitia mechanizmu Únie v oblasti civilnej ochrany, ktorý umožňuje členským štátom EÚ čerpať európske finančné prostriedky v prípade mimoriadnych udalostí. Od počiatku vypuknutia pandémie spôsobenej ochorením Covid-19 išlo o druhú úspešnú aktiváciu tohto mechanizmu.

„Uskutočnenie letu z Tunisu je ďalším pozitívnym príkladom úzkej spolupráce medzi členskými štátmi EÚ v koordinovanom prístupe k repatriáciám občanov EÚ. Slovenská republika tak opäť potvrdila zodpovedný a aktívny prístup k hľadaniu spoločných európskych riešení v snahe pomôcť občanom EÚ prekonať následky krízových situácií,“ uzatvára rezort diplomacie.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, repatrianti
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bratislave pristálo lietadlo s repatriantami z Tunisu, Slovensko pomohlo aj ďalším krajinám EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!