V Budmericiach horí skládka nebezpečného odpadu, na miesto privolali aj chemické laboratórium

3. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.6.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 3. júna, 12:31

V Budmericiach (okr. Pezinok) horí skládka, privolali aj chemické laboratórium. Obec Budmerice o požiari informuje na svojej webovej stránke.

„Na mieste zasahujú hasiči a bolo privolané aj kontrolné chemické laboratórium z Nitry. Bolo by vhodné, aby si obyvatelia v okolí pozatvárali okná a ak je to možné, zdržiavali sa dočasne v interiéri,” upozornila obec obyvateľov.

Ako informuje Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru pri požiari zasahujú tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov. „Po príchode na miesto udalosti zistili, že požiar vypukol na skládke nebezpečného odpadu,” uviedla Križanová a dodala, že na mieste zasahujú profesionálni hasiči z Pezinka, Senca, z Dúbravky a z Radlinského v Bratislave.

Pomáhajú im členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Budmerice, Blatné, Častá, Pezinok a Závodného hasičského útvaru Istrochem. „Pracovníci kontrolného chemického laboratória v Nitre uskutočnili prvé merania kvality ovzdušia, pri ktorom nenamerali žiadne zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov,” uzavrela.

Viac k témam: nebezpečný odpad, požiar, skládka
Zdroj: Webnoviny.sk – V Budmericiach horí skládka nebezpečného odpadu, na miesto privolali aj chemické laboratórium © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!