V júli oproti vlaňajšku výrazne klesol počet brigádujúcich študentov zarábajúcich do 200 eur

10. augusta 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.8.2020 (Webnoviny.sk) – V júli tohto roka evidovala Sociálna poisťovňa 63,3-tisíca dohôd o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia. Oproti júlu minulého roka ide o pokles o 11,5-tisíca brigádujúcich študentov.

V porovnaní s júnom tohto roka počet študentov, ktorí pracovali na dohodu o brigádnickej práci a uplatnili si výnimku na platenie poistného na dôchodkové poistenie pri príjme do 200 eur mesačne, stúpol o viac ako 5-tisíc. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Sociálna poisťovňa študentom pripomína, že v súvislosti s letnými brigádami nemajú voči nej žiadne oznamovacie povinnosti. Povinnosť však majú voči zamestnávateľovi, ak si chcú uplatniť výnimku na platenie poistného na dôchodkové poistenie z príjmu do 200 eur mesačne. V tom prípade študenti zamestnávateľovi predkladajú čestné vyhlásenie o uplatnení výnimky, pričom platí, že si ju môžu uplatniť v jednom kalendárnom mesiaci len na jednu dohodu a len u jedného zamestnávateľa.

Viac k témam: brigáda, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk – V júli oproti vlaňajšku výrazne klesol počet brigádujúcich študentov zarábajúcich do 200 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!