V kauze lustrácie novinárov nastal výrazný posun, zadržali bývalého vysokého policajného funkcionára

24. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.6.2020 (Webnoviny.sk) – Príslušníci Úradu inšpekčnej služby v stredu zadržali bývalého vysokého funkcionára Policajného zboru Pavla V. v súvislosti s prípadom tzv. „lustrácií novinárov“. Vyšetrovateľ ho zároveň obvinil zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Agentúru SITA o tom informovala Petra Friese z Tlačového odboru kancelárie ministerstva vnútra.

Okrem tohto obvinenia bolo v stredu zadržanému doručené aj obvinenie zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi v súvislosti s lustrovaním ďalších osôb, ktoré nie sú súčasťou novinárskej obce.

„Obvinený Pavol V., ktorý je v súčasnosti postavený mimo službu, do dnešného dňa čelil jednému obvineniu, pre podozrenie zo spáchania rovnakých skutkov (neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi a zneužitie právomoci verejného činiteľa), v súvislosti s lustrovaním nebohého Jána Kuciaka,“ uviedla Friese.

V súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony. Aby nedošlo k zmareniu vykonávaného vyšetrovania, nie je v súčasnosti možné poskytnúť v tejto veci žiadne bližšie informácie.

V trestnom konaní vedenom pre neoprávnené lustrácie novinárov vystupuje 168 poškodených. Z toho je 28 novinárov a 140 iných osôb.

Viac k témam: lustrácie novinárov
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze lustrácie novinárov nastal výrazný posun, zadržali bývalého vysokého policajného funkcionára © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!