V kauze vraždy Kuciaka chcú procesné strany ešte navrhúť viaceré dôkazy, ako posudky či zvukové záznamy

28. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.6.2020 (Webnoviny.sk) – V kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a ďalších skutkov ešte procesné strany, hlavne obhajoba, ale aj právni zástupcovia poškodených navrhujú pred Špecializovaným trestným súdom vykonať viacero dôkazov. Medzi ne patria napríklad posudky, úradné záznamy, zvukové záznamy a tiež výsluchy svedkov.

Prehratie nájdených videí

Právny zástupca rodiny Jána Kuciaka Daniel Lipšic napríklad navrhol prehratie viacerých videí, ktoré boli objavené v zaistenom telefóne obžalovaného Mariana Kočnera.

Ten to však na pojednávaní 19. júna označil za narušenie súkromia jeho rodiny.

Obhajoba predloží listiny z dielne NAKA

Obhajoba zase avizovala predloženie listiny z dielne Národnej kriminálnej agentúry, ktorá sa má týkať vyšetrovania zločineckej skupiny z južného Slovenska. Tá by údajne mala dokazovať, že policajti ešte pred podaním obžaloby v prípade vraždy pracovali aj s inými verziami ohľadom toho, kto by mal stáť za násilnou smrťou novinára.

Väčšinu z doposiaľ vykonaného dokazovania pred súdom tvorili dôkazné návrhy prokuratúry.

Pojednávanie v tejto kauze pokračuje na Špecializovanom trestnom súd v Pezinku v pondelok 29. júna.

Marček dostal 23 rokov a Andruskó 15

Obžalovaní sú v tomto prípade podnikateľ Marian Kočner, jeho známa Alena Zsuzsová a bývalý policajt Tomáš Szabó. Všetci traja svoju vinu popierajú.

Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav Marček, ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu aj podnikateľa Molnára v roku 2016. Tento obžalovaný bol v pondelok 6. apríla neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia.

Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Kuciaka a jeho snúbenicu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze vraždy Kuciaka chcú procesné strany ešte navrhúť viaceré dôkazy, ako posudky či zvukové záznamy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!