V Martine zložilo vojenskú prísahu 102 nových vojakov, čoraz väčší záujem majú mladí ľudia (video)

28. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2021 (Webnoviny.sk) – V priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine v piatok vojenskou prísahou ukončilo sedemtýždňový základný vojenský výcvik 102 čakateľov prípravnej štátnej služby.

Zo 102 nových profesionálnych vojakov je 14 žien. Počas výcviku sa naučili základné vedomosti a praktické zručnosti v ovládaní zbraní, prideleného materiálu.

Každodenná výzva

Vytvorili si tak predpoklad pre ďalší odborný a kariérny rast vo svojej profesionálnej kariére v Ozbrojených silách SR (OS SR). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Som rád, že o službu vlasti majú mladí ľudia čoraz väčší záujem. Pred novými príslušníkmi odteraz stojí každodenná výzva – napĺňať zloženú vojenskú prísahu. Preto verím, že rovnaká hrdosť a nadšenie, s akými tu dnes stoja, ich budú sprevádzať pri plnení úloh počas celej ich profesionálnej kariéry a tiež pri zdolávaní prípadných prekážok,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Len online prenos podujatia

Šéf rezortu obrany vysvetlil, že nové posily OS SR budú teraz zaradené do jednotlivých vojenských útvarov.

„Prijaté opatrenia nám umožnili vykonať kvalitný výcvik a pripraviť nových vojakov na ich cestu profesionálneho vojaka. Som presvedčený, že vysoký záujem o vstup do služobného pomeru nám umožňuje nároky ďalej zvyšovať a pripravovať tak ešte kvalitnejší personál pre ozbrojené sily,“ povedal náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko.

Slávnostné podujatie sa uskutočnilo bez účasti rodinných príslušníkov a verejnosti, ktorí mohli vojenskú prísahu sledovať len v rámci online prenosu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: minister obrany, štátna služba, vojenský výcvik
Zdroj: Webnoviny.sk – V Martine zložilo vojenskú prísahu 102 nových vojakov, čoraz väčší záujem majú mladí ľudia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!