V Petržalke odpustia podnikateľom nájomné vo výške viac ako 18-tisíc eur

23. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.6.2020 (Webnoviny.sk) – Bratislavská mestská časť Petržalka odpustí podnikateľom dlh za nájom, ktorý im vznikol z dôvodu mimoriadnej situácie. Na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva schválili Petržalskí poslanci odpustenie nájmu 47 žiadateľom v celkovej výške 18 478,9 eura.

Odpustený nájom

O odpustenie nájmu mohli požiadať fyzické a právnické osoby, ktoré majú od mestskej časti prenajaté nebytové priestory na účel podnikateľskej činnosti a z dôvodu pandémie zaznamenali pokles tržieb za marec o 10 percent a za apríl o 20 percent.

Mestská časť odpustila žiadateľom 25 až 50 percent z pôvodnej ceny nájmu.

Prísne stanovené podmienky

Požiadať o odpustenie nájmu mohli petržalskí podnikatelia, ktorí spĺňali stanovené podmienky – mali uhradené nájomné do konca februára, splnené daňové a odvodové povinnosti, nemajú finančné záväzky voči mestskej časti a iným inštitúciám.

Žiadateľ musel splniť aj podmienky, že nemal od 13. marca žiaden iný príjem. Výška odpustenej sumy z dlhu sa odvíjala od kategórie podnikateľskej činnosti a od rozsahu obmedzenia vo fungovaní prevádzky.

Pred predložením na zastupiteľstve všetky žiadosti individuálne posudzovala Komisia správy majetku mestskej časti.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: dlh, Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, odpustenie nájmu
Zdroj: Webnoviny.sk – V Petržalke odpustia podnikateľom nájomné vo výške viac ako 18-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!