V Petržalke rozšírili zákaz popíjania alkoholu na verejnosti, za porušenie hrozia pokutami

22. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.6.2020 (Webnoviny.sk) – Bratislavská Petržalka chce sprísniť kontrolu pitia alkoholu na verejnosti. Na základe všeobecne záväzného nariadenia (VZN) Petržalky z mája tohto roka pribudli k pôvodným 17-tim lokalitám, v ktorých platí zákaz popíjania, ďalšie.

Zákaz pitia alkoholu na verejnosti

“Vo VZN pribudlo viac ako 30 lokalít v Petržalke so zákazom verejného popíjania, medzi nimi aj terasy bytových domov, ktoré sú podľa polície najproblémovejšími, preto podliehajú kontrolám najčastejšie,” uvádza mestská časť, ktorá spúšťa kampaň s cieľom informovať občanov, ako môžu postupovať v prípade, keď budú svedkami porušenia nariadenia.

Petržalka v spolupráci s mestskou políciou bude informovať verejnosť prostredníctvom letákov umiestnených na prevádzkach, v blízkosti ktorých najčastejšie dochádza k porušovaniu zákazu.

„Prostredníctvom schváleného nariadenia, informačnej kampane a spolupráce s mestskou políciou chceme dosiahnuť skvalitnenie života obyvateľov Petržalky,“ povedala vicestarostka Petržalky Jana Hrehorová. Podľa mestskej časti samotná kontrola v teréne nie je pre policajné hliadky jednoduchá.

Hrozí pokuta vo výške 33 eur

“Priestupok musí byť podľa zákona spoľahlivo zaznamenaný, napríklad na fotografii alebo zázname z kamerového systému,” uvádza Petržalka.

Polícia však disponuje prístrojmi na zisťovanie prítomnosti alkoholu, či už z dychu, alebo výparov z fliaš. Ak sa prítomnosť alkoholu potvrdí, policajt môže na mieste vyrubiť blokovú pokutu do výšky 33 eur.

Na území Bratislavy platí zákaz pitia alkoholických nápojov na verejnosti od roku 2014, a to v blízkosti škôl, kostolov, zdravotníckych zariadení, na detských ihriskách a zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

Polícii budú pomáhať inšpektori

V Petržalke bolo donedávna zakázané piť alkohol v 17-tich lokalitách, najmä na námestiach, parkoviskách a priestranstvách pred nákupnými centrami.

Mestskej polícii budú nápomocní inšpektori verejného poriadku miestneho úradu vykonávajúci preventívnu a dohľadávaciu činnosť.

Kompletné znenie všeobecne záväzného nariadenia je k dispozícii na webovej stránke mestskej časti.

Viac k témam: alkohol, kontrola, verejné priestranstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – V Petržalke rozšírili zákaz popíjania alkoholu na verejnosti, za porušenie hrozia pokutami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!