V Piešťanoch pokračuje zbierka potravín pre ľudí v núdzi, charitatívny bazár kníh sa uskutoční v Trnave

30. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

30.5.2021 (Webnoviny.sk) – Bazár kníh z verejnej zbierky organizuje v stredu 2. júna v komunitnej kaviarni Špitálik Trnavská arcidiecézna charita. Počas bazára budú po celý deň prebiehať diskusie na dôležité spoločenské témy.

Hosťom trnavskej kaviarne Špitálik bude herec Lukáš Latinák a hudobná skupina Vrbovskí víťazi. Pôjde o jedno z podujatí zaradených do Národného týždňa charity.

Ľudia priniesli do charitnej zbierky viac ako tisíc kníh. Často podľa PR manažérky Trnavskej arcidiecéznej charity Dariny Kukuľovej Kvetanovej nosili úplne nové knihy, ale nájdu sa aj knihy s historickou hodnotou.

V Piešťanoch bude zasa pokračovať putovná zbierka potravín a drogérie s názvom Malý nákup – veľká pomoc, po stredoškolákoch budú veci pre ľudí v núdzi zbierať deti zo základnej školy. Symbolické odovzdanie štafety tejto charitatívnej zbierky bude v pondelok 31. mája pred Spojenou cirkevnou školou na Štefánikovej ulici.

Národný týždeň charity prebieha na celom Slovensku od 29. mája do 5. júna. Podujatie, ktorého cieľom je upriamiť pozornosť na sociálne odkázaných ľudí a ľudí v núdzi, ako aj na dôležitosť služieb, ktoré charita poskytuje.

Národný týždeň charity organizuje Slovenská katolícka charita v spolupráci s desiatimi diecéznymi a arcidiecéznymi charitami, ktoré prevádzkujú spolu približne až 300 zariadení a služieb po celom Slovensku. Tie poskytujú pomoc hendikepovaným, chorým, deťom, ženám zažívajúcim násilie, ale aj bývalým väzňom, ľuďom zo závislosťami alebo ľuďom bez domova.

Viac k témam: bazár, charitatívna akcia, diskusia, knihy, potravinová zbierka
Zdroj: Webnoviny.sk – V Piešťanoch pokračuje zbierka potravín pre ľudí v núdzi, charitatívny bazár kníh sa uskutoční v Trnave © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!