V Prievidzi horel byt, hasiči museli evakuovať osem susedov

19. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Pri pondelkovom požiari bytu na Štefánikovej ulici v Prievidzi sa nikto nezranil, hasiči však museli evakuovať osem obyvateľov susedných bytov. Agentúru SITA o podrobnostiach zásahu informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík. Na zásah boli vyslaní siedmi príslušníci HaZZ z Prievidze s tromi zásahovými vozidlami.

“Dňa 18. mája krátko pred 13:00 bolo ohlásené dymenie z bytu na Ulici M. R. Štefánika v Prievidzi, hasiči po príchode na miesto zistili, že z okna na druhom poschodí bytového domu sa šíri hustý čierny dym. Podľa vyjadrenia ohlasovateľa sa v byte nikto nenachádzal,” uviedol Petrík.

Ako ďalej spresnil krajský hovorca, hasiči evakuovali ôsmich obyvateľov susedných bytov.

“Súčasne objekt odpojili od prívodu energií a pomocou termovíznej kamery vyhľadali ohnisko požiaru, ktorý následne uhasili. Po likvidácii požiaru príslušníci HaZZ postihnutý byt aj priľahlé priestory a schodisko vyvetrali prostredníctvom pretlakovej ventilácie, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,” dodal Petrík s tým, že požiar sa zaobišiel bez zranení a príčina jeho vzniku je v štádiu zisťovania.

Viac k témam: bytový dom, evakuácia, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prievidzi horel byt, hasiči museli evakuovať osem susedov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!