V Španielsku sa skončil stav núdze, krajina dúfa v záchranu letnej turistickej sezóny

21. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – V Španielsku sa skončil núdzový stav, ktorý vláda vyhlásila 14. marca v rámci úsilia zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19. Od nedele sa Španieli môžu slobodne pohybovať po celej krajine.

Viac o téme: Koronavírus

Reštriktívne opatrenia vláda postupne v ostatných týždňoch uvoľnila, no ľudia stále musia nosiť na verejných miestach rúška, a to aj vonku aj vo vnútri, ak sa nedá zabezpečiť odstup 1,5 metra. Obmedzenia zhromažďovania sa na verejných miestach, vrátane divadiel, škôl či svadieb, majú odteraz na starosti regionálne samosprávy.

Do Španielska tiež už môžu pricestovať obyvatelia z Európskych krajín bez toho, aby absolvovali 14-dňovú karanténu. Izolácia stále platí pre cestujúcich z krajín mimo schengenského priestoru, s výnimkou Veľkej Británie. Španielsko dúfa, že sa mu aj vďaka tomuto podarí zachrániť časť svojej letnej turistickej sezóny, ktorá sa významne podieľa na ekonomike krajiny.

Reštriktívne opatrenia pomohli Španielsku zastaviť nekontrolovateľné šírenie koronavírusu. Ten si podľa úradov vyžiadal prinajmenšom 28-tisíc mŕtvych.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Pandémia, stav núdze
Zdroj: Webnoviny.sk – V Španielsku sa skončil stav núdze, krajina dúfa v záchranu letnej turistickej sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!