V štátnych hmotných rezervách sa začala kontrola, posúdia procesy pred a počas núdzového stavu

16. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

16.6.2020 (Webnoviny.sk) – Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR začal kontrolu Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR. Tá by sa mala zamerať na posúdenie nastavených procesov pred a počas núdzového stavu a zhodnotenie pripravenosti pohotovostných zásob v čase vzniku mimoriadnej situácie a núdzového stavu.

Ako ďalej uviedol poradca pre komunikáciu a média štátnych rezerv Igor Rabatin, NKÚ na základe rizikovej analýzy zaradil kontrolu tohto úradu do tohtoročného plánu už v závere minulého roka a jej opodstatnenosť zvýraznila mimoriadna situácia spojená s ochorením COVID-19.

V tejto súvislosti sa predseda štátnych rezerv Ján Rudolf stretol so šéfom kontrolórov Karolom Mitríkom. “Podľa predsedu SŠHR SR by mala kontrola poskytnúť nezávislý obraz o stave a fungovaní inštitúcie v krízových situáciách a poskytnúť východiská pre zmeny do budúcnosti. SŠHR SR je preto pripravená počas kontroly poskytnúť maximálnu súčinnosť,” dodal Rabatin.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, NKÚ Najvyšší kontrolný úrad
Zdroj: Webnoviny.sk – V štátnych hmotných rezervách sa začala kontrola, posúdia procesy pred a počas núdzového stavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!