V Sudáne našli masový hrob z čias neúspešného pokusu o prevrat pred tridsiatimi rokmi

24. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.7.2020 (Webnoviny.sk) – Sudánske úrady objavili masový hrob, ktorý pravdepodobne obsahuje telá 28 armádnych dôstojníkov zastrelených počas neúspešného pokusu o zvrhnutie bývalého prezidenta Umara al-Bašíra pred tridsiatimi rokmi.

Informovala o tom sudánska prokuratúra. Je to pritom už druhý objav masového hrobu z čias al-Bašírovej vlády za posledné mesiace.

Skupinu 28 dôstojníkov, ktorí sa pokúsili sudánskeho diktátora zvrhnúť, na jar v roku 1990 zatkli a za nejasných okolností popravili.

Málo známy generál al-Bašír sa dostal k moci rok predtým prostredníctvom vojenského prevratu, v rámci ktorého zvrhol demokraticky zvolenú vládu. Odvtedy vládol krajine tvrdou rukou.

V apríli 2019 ho zosadila a uväznila sudánska armáda po tom, čo proti nemu celé mesiace protestovali v uliciach jeho odporcovia. Následne sa sudánska armáda dohodla s predstaviteľmi sudánskej opozície na rozdelení moci.

Viac k témam: masový hrob
Zdroj: Webnoviny.sk – V Sudáne našli masový hrob z čias neúspešného pokusu o prevrat pred tridsiatimi rokmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!