V Terchovej sa zranila česká turistka, záchrannú akciu skomplikovalo vrtuľníku počasie

25. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

25.7.2020 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári v piatok podvečer pomáhali 55-ročnej českej turistke, ktorá sa pri zostupe z Veľkého Rozsutca pošmykla na rozmočenom teréne a pri páde si zranila členok. O zásahu informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

Horskí záchranári požiadali o súčinnosť posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZSS) zo Žiliny, ktorá však pre pretrvávajúce zlé poveternostné podmienky nemohla vzlietnuť.

„Záchranári HZS preto vyrazili na zásah pozemne, po zlepšení poveternostných podmienok a vzlete posádky VZZS nastúpil v Sedle Medziholie na palubu jeden z horských záchranárov. Pacientke bola na mieste poskytnutá neodkladná zdravotná starostlivosť a následne bola pomocou palubného navijaka evakuovaná z terénu,” uviedla HZS s tým, že ju letecky transportovali do nemocničného zariadenia na ďalšie vyšetrenia.

Viac k témam: turista, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS), zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Terchovej sa zranila česká turistka, záchrannú akciu skomplikovalo vrtuľníku počasie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!