V troch okresoch dokončili rekordný počet bytov, prevládala najmä výstavba v rodinných domoch

27. mája 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.5.2020 (Webnoviny.sk) – V roku 2019 dokončili v Trenčianskom kraji 1 664 bytov, čo je najvyšší počet za posledných deväť rokov. Dominovali medzi nimi štvorizbové byty aj preto, že prevládajú byty v rodinných domoch.

Rekordné maximá dokončených bytov za posledné desaťročie zaznamenali v okresoch Bánovce nad Bebravou, Púchov a Trenčín.

Najviac bytov dokončili v Trenčíne

Práve v Trenčíne dokončili takmer 15 percent všetkých bytov v rámci kraja. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ trenčianskeho pracoviska Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) Pavol Arpáš.

Spomedzi deviatich okresov v Trenčianskom kraji je dlhodobo najviac dokončených bytov v okrese Trenčín a najmenej v okrese Myjava.

“Medziročný pokles skolaudovaných bytov nastal iba v okresoch Partizánske a Ilava, v ostatných siedmich okresoch počet dokončených bytov medziročne narástol. Z pohľadu obcí a miest sa najviac bytov dokončilo v Trenčíne, až v 64 obciach z celkového počtu 276 obcí kraja nebol dokončený ani jeden byt,” uviedol Arpáš.

Prevládali štvorizbové byty

Medzi dokončenými bytmi v roku 2019 prevládali štvorizbové byty a ich podiel tvoril takmer 43 percent.

“Tento fakt súvisí so skutočnosťou, že väčšina bytov v kraji sú štvorizbové bytové jednotky v rodinných domoch. Na druhej priečke boli trojizbové byty s 20-percentným podielom v kraji, nasledovali dvojizbové byty s podielom 16,2 %,” vysvetlil Arpáš.

Ako už naznačil riaditeľ trenčianskeho pracoviska ŠÚ SR, v štatistikách dominujú byty v rodinných domoch. “V roku 2019 sa ich v kraji dokončilo 1 176, čo je najviac za posledných desať rokov. Okrem okresu Považská Bystrica, v ktorom sa už tretí rok dokončovali byty iba v rodinných domoch, sa na viac ako 70-percentnom podiele dokončených bytov v rodinných domoch podieľali aj okresy Ilava, Partizánske a Púchov. Vo zvyšných okresoch bol podiel dokončených bytov v rodinných domoch nižší ako podiel za kraj,” dodal Arpáš.

Viac k témam: stavba domu, výstavba
Zdroj: Webnoviny.sk – V troch okresoch dokončili rekordný počet bytov, prevládala najmä výstavba v rodinných domoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!