V USA predĺžia zákaz vydávania zelených kariet, cieľom je uvoľnenie pracovných miest v ekonomike

23. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.6.2020 (Webnoviny.sk) – Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa predĺžila zákaz zelených kariet vydávaných mimo územia Spojených štátov do konca roka a zmrazila aj viaceré dočasné pracovné víza, vrátane takých, ktoré používajú technologické spoločnosti a nadnárodné korporácie. Zákaz vstúpi do platnosti v stredu.

Cieľom tohto kroku je podľa administratívy uvoľnenie pracovných miest v ekonomike, ktorú tvrdo zasiahla pandémia koronavírusu, pre Američanov.

Podľa vysokého vládneho predstaviteľa, ktorý sa pod podmienkou zachovania anonymity zhováral s médiami, by sa tak malo pre Američanov otvoriť do 525-tisíc pracovných miest. Kritici s tým však nesúhlasia.

Viac o téme Koronavírus

Trump zaviedol zákaz na vydávanie zelených kariet v zahraniční ešte v apríli a mal platiť 60 dní, ktoré by vypršali v pondelok. Týkal sa však prevažne rodinných príslušníkov, pričom nové kroky zahŕňajú aj neimigračné víza.

Viac k témam: imigranti, koronakríza, Koronavírus, pracovné víza
Zdroj: Webnoviny.sk – V USA predĺžia zákaz vydávania zelených kariet, cieľom je uvoľnenie pracovných miest v ekonomike © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!