V Žiline spôsobil silný dážď záplavy, doprava kolabuje a zasahovať musia hasiči

18. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.6.2020 (Webnoviny.sk) – V dôsledku prívalových zrážok pri búrkach vyhlásilo od 14:00 mesto Žilina od 3. stupeň povodňovej aktivity. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Doprava kolabuje na viacerých miestach

“Najkritickejší stav je v mestských častiach Vranie, Budatín a Považský Chlmec. Následky povodne dobrovoľní hasiči mesta v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom SR odstraňujú aj v samotnej Žiline. Vedenie mesta aktuálne koordinuje záchranné a zabezpečovacie práce v dotknutých častiach. Situáciu monitorujeme na celom území Žiliny a budeme o nej priebežne informovať,” uviedol Miškovčík.

Na viacerých miestach v Žiline kolabuje doprava. Pod vodou je napríklad Kamenná ulica, pre vodu je neprejazdná aj ulica Vojtecha Spanyola. V centre mesta sa vylial potok Všivák a zaplavil parkovisko pri čerpacej stanici pohonných hmôt na Bôriku.

Výstraha 1. stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologickú výstrahu 1. stupňa pre oblasť Žilina – sever a okres Kysucké Nové Mesto s platnosťou do 18:00.

“Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,” uviedol SHMÚ.

Viac k témam: počasie, prívalové dažde, silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk – V Žiline spôsobil silný dážď záplavy, doprava kolabuje a zasahovať musia hasiči © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!