V Žilinskom kraji dochádza pre koronakrízu k hromadnému prepúšťaniu, stovky ľudí sa ocitnú na úradoch práce

7. mája 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

7.5.2020 (Webnoviny.sk) – Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny eviduje za mesiac apríl štyri hromadné prepúšťania v Žilinskom kraji. Zamestnávatelia ich nahlásili na úrady práce v Žiline, Martine, Čadci a Dolnom Kubíne. Celkovo je hromadným prepúšťaním ohrozených 394 zamestnancov. Agentúru SITA o tom informovala Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave.

Ako upresnila Hrehová, najrozsiahlejšie prepúšťanie ohlásila spoločnosť z Oravy, ktorá podniká v oblasti kovania a lisovania, kde hrozí strata zamestnania až 192 ľuďom.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac ako sto pracovných pozícií, presnejšie 149, je ohrozených aj v spoločnosti z Turca, ktorá sa zaoberá výrobou betónových výrobkov.

Hromadné prepúšťanie bolo nahlásené aj na úrade práce v krajskom meste Žilina a týka sa výrobcu motorových vozidiel, kde strata zamestnania hrozí 14 zamestnancom.

Posledné zo štvorice aprílových hromadných prepúšťaní evidujú na úrade práce v Čadci. Ide o spoločnosť z oblasti prípravy textilných vlákien a ohrozených je 39 zamestnancov.

Viac o téme Koronavírus

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, hromadné prepúšťanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V Žilinskom kraji dochádza pre koronakrízu k hromadnému prepúšťaniu, stovky ľudí sa ocitnú na úradoch práce © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!