Vajnory odpustia časť nájmu miestnym podnikateľom, ktorých postihla koronakríza

22. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.6.2020 (Webnoviny.sk) – Bratislavská mestská časť Vajnory odpustí časť nájmu miestnym podnikateľom, ktorých postihla koronakríza. Vajnorskí poslanci o tom rozhodli na poslednom zastupiteľstve.

“Mnohí z nich aktívne pomáhajú obci, či už finančne, alebo materiálne pri rozvoji obce. Teraz prišiel čas, aby obec pomohla im,” uviedol starosta mestskej časti Michal Vlček.

Zdieľané bicykle

Vajnory odpustia podnikateľom, ktorí o to požiadali, 90 percent z ceny nájmu za obdobie od 15. marca do 30. júna.

Miestni poslanci tiež schválili prerozdelenie dotácií kultúrnym spolkom a športovým klubom, ako aj zmluvu so spoločnosťou Antik Telekom, ktorá poskytne mestskej časti systém zdieľaných bicyklov.

Vajnory chcú v prvej fáze využiť 25 bicyklov a jednotlivé stanoviská umiestniť na viacero miest v mestskej časti.

Dvere sú otvorené

Michal Vlček zároveň nevylúčil ani možnosť využitia ďalšej služby bikesharingu na území mestskej časti.

“Nie je pravda, že by Vajnory nemali záujem o Slovnaft BAjk. Napriek rokovaniam s Antikom som rovnako verejne niekoľkokrát deklaroval záujem aj o tento systém,” uviedol starosta a podotkol, že Slovnaft svoj systém fixných dokovacích staníc a svoje služby plánuje postupne rozšíriť aj do ďalších mestských častí vrátane Vajnôr.

“Musím povedať, že Slovnaft BAjk verejne deklaroval záujem zriadiť svoju službu vo Vajnoroch a chcem týmto potvrdiť, že dvere na vajnorskom miestnom úrade mali aj majú stále otvorené a som pripravený rokovať,” uzavrel starosta.

Viac k témam: samospráva
Zdroj: Webnoviny.sk – Vajnory odpustia časť nájmu miestnym podnikateľom, ktorých postihla koronakríza © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!