Veľká Británia zruší povinnú karanténu, aby mohli ľudia vycestovať na dovolenky

27. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.6.2020 (Webnoviny.sk) – Britská vláda od 6. júla uvoľní obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu a umožní tak ľuďom vycestovať na letné dovolenky bez toho, aby pri návrate museli absolvovať 14-dňovú karanténu. Nahradí ju systém semaforu, ktorý zaradí do kategórií štáty v závislosti od pretrvávajúcej hrozby nákazy.

Do samoizolácie tak budú musieť už len dovolenkári, ktorí sa vrátia do Spojeného kráľovstva z “červených” zón alebo miest s vysokou mierou výskytu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus vo Veľkej Británii

Úplný zoznam krajín vláda zverejní na budúci týždeň. Medzi krajiny, ktoré dostanú “zelenú”, však pravdepodobne bude patriť Španielsko, Grécko či Francúzsko.

Veľká Británia zaviedla 14-dňovú karanténu pre všetkých, čo pricestujú do krajiny, 8. júna. Opatrenie čelilo rozsiahlej kritike zo strany turistického sektoru i leteckých dopravcov. Ministerka vnútra Priti Patelová uviedla, že cieľom opatrenia bolo “predísť druhej vlne” koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Koronavírus, letná dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká Británia zruší povinnú karanténu, aby mohli ľudia vycestovať na dovolenky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!